راهنمای پرتال ویزا | شبکه اجتماعی مهاجران

راهنمای استفاده از شبکه پرسش و پاسخ مهاجرتی

پلتفرم رایگان پرسش و پاسخ مهاجرتی پرتال ویزا ساخته شده تا علاقمندان و متقاضیان مهاجرت و سفر به خارج کشور را بطور مستقیم به کارشناسان و هموطنان مقیم کشورهای خارجی متصل کند تا بدور از انگیزه های مالی و بیزنسی پاسخ سوالات خود را بدرستی دریافت کنند. در این صفحه راهنمای استفاده آسان از پرتال ویزا، نحوه طرح سوال، چت زنده با سایر اعضا، ارتباط و پیام خصوصی به مدیران گروه، دنبال کردن یک سوال و دیدن پاسخ های بعدی در ایمیل خود و سایر امکانات آنرا خواهید شناخت.

ثبت نام و ورود رایگان به پرتال ویزا

در تمامی شبکه های اجتماعی حتی اینستاگرام برای نظر دادن، لایک کردن، فالو کردن و استفاده از سایر ابزار ها باید ثبت نام کرد و وارد اپ یا وبسایت شد. پرتال ویزا هم مثل سایر شبکه های احتماعی از این موضوع مستثنی نیست. شما برای دیدن مطالب و خواندن پرسش و پاسخ های دیگران در پرتال ویزا نیاز به ثبت نام و ورود ندارید. اما برای استفاده از ده ها ابزار و توانمندی دیگر این شبکه اجتماعی مهاجرتی نیاز به ثبت نام و ورود خواهید داشت.

ثبت نام در کمتر از 5 ثانیه انجام میشه و رایگان هست. بر روی گوشی موبایل، از هر صفحه ای که هستید. با زدن روی هریک این دو آیکون آدمک، ثبت نام 5 ثانیه ای شروع می شه.

ثبت نام و ورود با شبکه اجتماعی یا حساب ایمیل

اگر گوشی اندروید یا اکانت گوگل دارید، اگر ایمیل یاهو دارید یا اگر دسترسی به فیسبوکتون دارید، حتی ثبت نام لازم نیست فقط روی آیکون مربوطه بزنید و مستقیم اکانت برای شما ساخته میشه و شما وارد میشوید. تمام!

ثبت نام دستی

اگر هیچکدام از حساب های کاربری نام برده را ندارید، و می خواهید دستی ثبت نام کنید، روی عبارت “ثبت نام دستی” بزنید. در اینصورت سیستم از شما ایمیل، نام و نام کاربری (نام کاربری باید انگلیسی باشد) خواهد خواست. ضمن اینکه باید ایمیلی که برای شما فرستاده میشه رو تایید کنید. پس از آن می توانید با یوزرنیم و پسورد که خود تعیین کرده اید وارد شوید.

فراموشی رمز عبور

اگر از طریق شبکه های اجتماعی، گوگل یا یاهو ثبت نام و ورود کرده باشید، هیچگاه نیاز به باز نشانی رمز عبور نخواهید داشت. اما اگر نام کاربری و حساب کاربری را خود بصورت دستی ساخته اید و حالا رمز عبور را فراموش کرده اید، روی “فراموشی رمز!” بزنید و مراحل را دنبال کنید تا رمز عبور جدید برای خود بازنشانی کنید. به تصویر زیر برای دیدن مکان لینک فرموشی رمز! توجه فرمایید.

ریست پسورد پرتال ویزا

پیدا کردن موضوع خاص یا جواب در شبکه پرتال ویزا

از طریق ابزار جستجوی زنده (ایجکس) براحتی با ورود چند کلمه اصلی از سوال یا موضوع مورد نظر خود می توانید اتاق های گفتگو، موضوعات یا پاسخ های مرتبط را بیابید. در پرتال ویزا شما هم می توانید از ساکنین سایر کشورها سوال خود بپرسید اما به دو شرط:

  1. سوال در اتاق های گفتگو صحیح مطرح شده باشد.
  2. سوال تکراری نباشد و قبلا به آن پاسخ داده نشده باشد.

هر دو مورد بالا به راحتی به کمک جستجوی زنده در پلتفرم پرتال ویزا مقدور است. مثال: فرض کنید دنبال مطلبی برای شرایط اقامت سود با ازدواج هستم. کافیست دو واژه کلیدی “سوئد” و “ازدواج” را جستجو کنم. بلافاصله بدون زدن هیچ دکمه ای همه صفحات مرتبط نمایان خواهند شد. خیلی آسون و شاید بهترین ابزار جستجو باشه که تا حالا دیدین، امتحانش کنید.

جستجو در پرتال ویزا

طرح سوال در پرتال ویزا

فرض کنیم به دنبال جواب سوال یا روش مهاجرتی هستید که بعد از جستجو هم آنرا نیافتید. حالا وقت طرح سوال است تا مدیران اتاق های گفتگوی پرتال ویزا در کشوری که قصد سفر یا مهاجرت به آنرا دارید به شما پاسخ دهند.

هر اتاق یا بخش در پرتال ویزا توسط مدیران جداگانه ای از کشور های مجزا و با تجارب و تخصص های متفاوت اداره می شود.بعنوان مثل بخش کانادا > تحصیل در کانادا توسط دانشجویان یا افرادی که تجربه تحصیل در کانادا را دارند اداره می شود. بدیهی است اگر سوال شما درباره اقامت در اسپانیا است و آنرا در بخش (اتاق های گفتگو) کانادا مطرح کنید، سوال شما بدست افراد متفاوتی می رسد که پاسخ آنرا نمی دانند. لذا به احتمال زیاد پرسش شما منتشر نمیشود و حذف خواهد شد. پس لطفا از ابتدا به این ترتیب اتاق گفتگوی صحیح و بعد هم موضوع صحیح را برای محل طرح سوال خود انتخاب کنید.

 

انتخاب منطقه جغرافیایی و کشور مرتبط

می توانید از منوی اصلی سایت نام کشور خود را پیدا کنید. یا کافیست نام کشور را جستجو کنید. همینطور می توانید در صفحه اول پلتفرم پرتال ویزا در دسته بندی جغرافیایی مرتبط، کشور مورد نظر خود را ببینید.

حالا نوبت انتخاب اتاق گفتگوی مرتبط است. دسته بندی های ایجاد شده در ذیل هر کشور جامع است و پرسش شما باید در زیر نزدیک ترین عنوان گفتگو به سوال شما مطرح گردد. یعنی قرار نیست اتاق گفتگو ها ثابت هستند و کم و زیاد نمی شوند و شما باید اتاق گفتگو مناسب پرسش خود را بیابید. یک مثال برای درک بهتر.

فرض کنیم سوالی داریم درباره دوره تحصیلی آسبیلدونگ آلمان که این روزها خیلی محبوب شده خوب ابتدا از منوی اصلی سایت یا با ابار جستجو صفحه اصلی آلمان را پیدا می کنیم. با کلیک روی آن اتاق های گفتگوی آلمان را خواهیم دید. از آنجا که دوره آسبیلدونگ آموزشی محسوب می گردد پس وارد اتاق گفتگوی تحصیل در آلمان می شویم.

راهنمای شبکه اجتماعی پرتال ویزا

حالا موضوع آسبیلدونگ را می یابیم، روی آن کلیک می کنیم و وقتشه که سوالتون رو مطرح کنید.

سوال در پرتال ویزا

مشترک موضوعات شوید

فرض کنید موضوع “اجازه کار بعد از تحصیل در کانادا” برای شما مهم است. اگر قصد دارید وقتی شخصی مطلب جدیدی برای این موضوع درج کرد یا به سوالی درباره اجازه کار در کانادا پاسخ داد شما هم از طریق ایمیل مطلع شوید، کافیست از گزینه دنبال کردن استفاده کنید یا آنرا به علاقمندی های خود بیافزایید. تصویر زیر در پیدا کردن مکان دکمه دنبال کردن و علاقمندی شما را کمک می کند.

فالو کردن پرتال ویزا

 

دیدن موضوعات بروز شده در یک نگاه

وقتی وارد اکانت خود در پرتال ویزا می شوید، در صورتیکه بعد از آخرین ورود شما، مطلبی به اتاق های گفتگو یا موضوعات اضافه شده باشد علامت سبز رنگی در کنار آن موضوع یا عنوان خواهید دید. (این علامت برای هر حساب کاربری بصورت اختصاصی تغییر می کند) مطالبی که قبلا کلیک کرده یا دیده اید به رنگ خاکستری نشانه گذاری شده اند. حالا با توجه به این نشانه ها نیازی ندارید تا تک تک اتاق های گفتگو و موضوعات را باز کنید بررسی کنید تا اگر مورد جدیدی به آنها اضافه شده آنرا بیابید. علامت سبز رو بخاطرتون بسپارید.

بعنوان مثال در تصویر زیر بعد از وارد شدن به حساب کاربری خودم، از علامت تعجب سبز رنگ متوجه شدم که مطالب جدید (پرسش/پاسخ/موضوعات جدیدی) به اتاقهای گفتگوی دانشگاه کانادا وست، دانشگاه مموریال، دانشگاه وسترن و کالج ساتورن اضافه شده. حالا مستقیم میرم سراغ بخشهایی که مطالب جدید داره برام و هنوز نخوندم.

حالا اگر می خواهید همه موارد خوانده شده علامتگذاری بشوند تا دفعه بعد که برگشتید ببنید چه چیزهایی بیشتر نسبت به امروز اضافه شده اند. دکمه بزرگ بالا جدول رو بزن. همه علامت ها خاکستری خواهند شد تا زمانیکه مطلب جدیدی به اونها اضافه بشه.

 

لایک کردن سوالات یا پاسخ ها

فارغ از اینکه شما وارد اکانت کاربری خود شده باشید یا خیر، سیستم پرتال ویزا به شما اجازه می دهد تا با زدن روی قلب خاکستری زیر هر سوال یا جواب به نویسنده آن امتیاز دهید و موجبات دلگرمی وی و راهنمای دیگران برای یافتن دقیق ترین پاسخ باشید.

لایک کردن پرتال ویزا

 

بروز رسانی اطلاعات پروفایل کاربری

بعد از ورود به ناحیه کاربری توصیه میکنیم، پروفایل کاربری خود را بروز رسانی نمایید. با زدن روی تصویر نمایه خود یا آیکن آدمک پایین تصویر وارد بخش کاربری خود شوید و می توانید اطلاعات خود را بروز کنید ، تنظیمات را تغییر دهید. پیامهای رسیده را ببینید یا فعالیتهای خود را چک کنید. کلی امکانات برای کنجکاوی وجود دارد پس امتحان کنید.

راهنمای چت و ارسال پیام خصوصی

اینجا نقطه قوت شبکه اجتماعی مهاجرت نمایان می شود. کافیست روی نام یا عکس کاربری شخصی که میخواهید چت کنید یا پیام دهید بزنید. زیر عکس شخص مورد نظر چند دکمه زرد نمایان می گردد. می توانید از وی درخواست دوستی کنید. همچنین می توانید روی پیغام خصوصی بزنید. روی آن بزنید، وارد صفحه ارسال و دریافت پیام خواهید شد. عملکرد آن را خیلی شبیه به واتساپ طراحی کرده ایم.

چت مهاجرتی

می توانید پیامها را لایک کنید فایل های سبک تصویری تبادل کنید، از ایموجی ها استفاده کنید. طرف مقابل شما اگر در حال مطالعه و کار روی پرتال ویزا باشد، بصورت زنده اعلان دریافت خواهد کرد. اگر فعال نباشد، بعد از ورود، پیام های رسیده را خواهد دید، علاوه بر آن بعد از زمان معینی در ایمیل خود اعلان دریافت پیام را خواهد گرفت. خیلی راحت و کاربردیه همین امروز امتحانش کنید.

چت رایگان مهاجرتی

 

 

دکمه بازگشت به بالا